't Groen Schooltje

... Net even anders ...

Bambiklas

Welkom in de Bambiklas van juf Astrid en juf Jolien

Peuters en 1ste kleuterklas

 

Hier kan je wat meer informatie vinden over het reilen en zeilen van ons ruim, sfeervol klasje.


Dit is de mat. Dagelijks zitten wij hier verschillende keren gezellig samen in een kring.

Wat doen wij allemaal op de mat?
Al de gezamenlijke activiteiten rond een thema komen hier aan bod zoals verhalen beluisteren, een liedje of versje aanleren, een spelletje spelen, op een speelse manier aan voorbereidend rekenen of lezen doen, een waarneming, ... .

Tijdens het hoekenspel wordt deze mat omgetoverd tot een speelmat. Wij spelen met de griezelinsecten, boerderijdieren, dinosaurussen, ... . Dit vinden wij heel leuk, maar het allerliefste spelen wij met de ridders, de prinsessen en de elfen.

 

 image001  image003

 

De zandtafel vullen wij niet met zand. In de herfst vullen wij deze bak met bladeren en dan maken wij korte of lange herfstslingers met een naald en een wollen draad. We mogen deze dan meenemen naar huis, waar deze een mooi plekje krijgt. In de winter experimenteren we met ijs of met sneeuw, ...

In de uilenhoek wordt onze  nieuwsgierigheid naar letters geprikkeld door het overschrijven van brieven die wij dan nadien mogen versieren . Je kan er een briefje schrijven naar iemand die je kent. Als je zin hebt om een werkblaadje te maken kan dit natuurlijk ook. De blaadjes worden door de juf aangepast aan het thema van die week.

Wisten jullie dat wij één keer per maand een letter aangeboden krijgen. Wij mogen dan van thuis een voorwerpje meebrengen dat met die letter begint. De juf schrijft de woorden op. Op deze manier zien wij dat de eerste letter van een woord niet alleen hetzelfde klinkt maar er ook hetzelfde uitziet. De juf brengt alle die woorden samen aan de cijfer- en lettermuur. Het allerleukste vinden wij om deze woorden als een echte rapper mogen rappen.

 

 

image005

 

image007


Aan deze tafel maken wij allemaal kunstwerkjes die helemaal vanuit onszelf komen. Wij werken met heel veel verschillende technieken. Onze eigen inbreng bij het maken van een kunstwerk, krijgt alle kansen. Op deze manier ziet elke creatie er anders uit en wordt onze creativiteit enorm gestimuleerd. Hier zie je enkele leuke werkjes.

image009

 

Hieronder zie je ons romantisch poppenhoekje. Wij dekken de tafel met een porselein serviesje, wij koken in ons knus keukentje en babbelen gezellig bij tijdens een etentje. De verkleedkledij in de kasteelkoffer laat ons zalig fantaseren over hoe het leven zou zijn als prinses, ridder,… . Er is zelfs een schminkhoekje. In een stoel zitten en genieten van een gelaatsverzorging is hier niet vreemd. Al deze leuke dingen kan je doen in onze romantische poppenhoek.

Er wordt heel wat afgelachen op onze bovenverdieping. Wij spelen er met de clics, lego,... of duiken even onder de kussens om weg te kunnen dromen.

                                                    

image011

 

De winkel. Kopen, verkopen, wegen, schrijven, stempelen met letters en cijfers, reclamefolders bekijken en nog veel meer … dat doen we allemaal in de winkel van onze klas.

Het Barbiehoekje met het Barbiehuis wordt ook gebruikt om met de prinsesjes en elfjes te spelen. Onze fantasie kan hier alle kanten uit ... Zittend op een zacht tapijtje en grote kussens, vergeten we iedereen in de klas.

Naast al deze leuke hoekjes zijn er nog enkele die je kunt komen bewonderen tijdens een bezoekje aan ons klasje.

Dit is onze klaspop ‘Lut’. Hij is een echte kapoen en zegt soms gekke dingen waar wij erg om moeten lachen. Hij doet soms mee met een taal-  of rekenlesje. Hij maakt veel foutjes, maar dat is niet erg want je komt toch naar de klas om te leren. Wij helpen hem dan een beetje. Als er een kind jarig is mag Lut mee naar huis in zijn logeermandje. Een dag waar al de kleuters naar uitkijken.

Dit is onze "toverkaars". Wanneer er iemand jarig is, mag die een wens doen en 3 keer draaien aan de toverknop. Zeker weten dat de wens uitkomt!

Dit zijn Clown Plaki en Isabelleke.

 

image013

 

Deze komen elke vrijdag even op bezoek, zo weten wij dat het weekend ga starten. Clown Plaki is verliefd op Isabelleke. Ssssssssssssssssssst, tegen niemand vertellen want zij mag dat niet weten.

Wij zijn het er allemaal mee eens ‘wij hebben een prachtig uitzicht’. We kunnen zelfs de konijntjes zien die vlakbij onze klasdeur zitten. Elke dag nemen wij het weer waar en leren we welk seizoen het is. We ontdekken dit in onze schooltuin. Zo genieten wij iedere dag van een klein stukje natuur in ’t Groen Schooltje. Bij mooi weer zetten wij de dubbele deuren open en spelen wij met de dieren, dino's, ...  heerlijk buiten. Wij horen dan de ezels balken, de vogels om ons heen tsjilpen, ... of voelen een briesje wind waaien door onze haren.

Wat is het leven in ons kleuterklasje toch mooi!!

Lieve groetjes

juf Astrid

Deze website maakt gebruik van cookies!

't Groen Schooltje maakt gebruik van cookies om je gebruikservaring te optimaliseren. Door op 'OK' te klikken OF door gebruik te blijven maken van deze website ga je akkoord met het plaatsen van deze cookies. Wil je meer weten over cookies? Klik dan op 'Meer info'.