't Groen Schooltje

... Net even anders ...

Kangoeroeklas

We hebben een echte kangoeroeklas

 kangoeroe 15726

Omdat wij zoveel mogelijk trachten rekening te houden met de eigenheid van elk kind, bieden we ook de meerbegaafde kinderen in onze school een passende begeleiding aan:

  • In de eigen klas houdt de leerkracht rekening met deze kinderen door hen voornamelijk verrijkingsopdrachten aan te bieden tijdens wiskunde en taal.
    In contractwerk worden uitdagende opdrachten voorzien. Daarvoor krijgen zij een bundel met moeilijke wiskunde- en taalopdrachten.
  • Voor meerbegaafde kinderen die, naast deze verrijkende opdrachten in de klas, nood hebben aan meer, kan de kangoeroeklas een extra stimulans betekenen. In plaats van vooruit te lopen op de leerstof, wordt in de 'breedte' gewerkt: filosoferen, projectwerk, denkspelen, efficiënt werken met multimedia, enz.
    De kinderen kunnen er heel wat vaardigheden oefenen die belangrijk zijn voor later zoals leren leren, je eigen mening formuleren, leren werken met de computer, leren opzoeken van informatie, leren omgaan met winnen en verliezen, ...

Leren falen hoort hier zeker bij: ondervinden dat je van je eigen fouten kunt bijleren, doorzettingsvermogen ontwikkelen om moeilijke opdrachten tot een goed einde te brengen (ook al zijn er meerdere pogingen nodig), en een minder goede prestatie leren relativeren. Allemaal belangrijke kwaliteiten, die zeker van pas komen tijdens de verdere schoolloopbaan.

De kinderen van de kangoeroeklas krijgen, samen met het gewone rapport, ook een 'kangoeroerapport'. Hierin worden de vorderingen genoteerd op gebied van inzet, interesse, concentratie, doelgericht werken, werktempo en creativiteit.

Deze website maakt gebruik van cookies!

't Groen Schooltje maakt gebruik van cookies om je gebruikservaring te optimaliseren. Door op 'OK' te klikken OF door gebruik te blijven maken van deze website ga je akkoord met het plaatsen van deze cookies. Wil je meer weten over cookies? Klik dan op 'Meer info'.