't Groen Schooltje

... Net even anders ...

Net even anders

’t  Groen Schooltje, een school waar kinderen leren leven

’t Groen Schooltje is niet zomaar een school: er wordt gestreefd naar de ontwikkeling van de hele persoonlijkheid van het kind zowel op het gebied van kennis als op sociaal, affectief en psychomotorisch vlak. Er is aandacht voor elk kind waarbij rekening gehouden wordt met verschillen in tempo, niveau en belangstelling. Snelle en werklustige leerlingen komen aan hun trekken met verrijkingsleerstof, andere leerlingen krijgen een stevige basis aangeboden.

’t  Groen Schooltje is kleinschalig en heeft weinig drempels

Drempels tussen kleuter- en basisschool en tussen de school en thuis zijn er nauwelijks; kinderen uit de basisschool spelen op dezelfde speelplaats, kleuters eten gezellig in hun klasje; ouders steken een handje toe tijdens sommige lessen, helpen bij de inrichting van de school en ondersteunen onze projecten.

’t Groen Schooltje beschikt over een prachtige speelruimte. Een lange tijd geleden werden inrichting en beplanting gerealiseerd door de ouders. Ook nu nog bouwen de ouders prachtige ecologische en kindvriendelijke speeltuigen voor onze kinderen. Het resultaat is een groene oase waar kinderen kunnen lopen, buitelen, zich verstoppen, in het gras liggen en genieten van de zon. Er is ook een kleine kinderboerderij.

 moestuin1  moestuin2  moestuin3

Wie wil, kan voetballen, basketballen en volleyballen. Klimtorens en klimtuigen zijn er voor de ravotters, zitbanken voor de rustige naturen.

Levensecht

Kijken, luisteren, voelen, proeven, praten, denken, tasten, ruiken, hanteren, zelf ontdekken en ervaren, … dat is leren. Daarvoor is de klas soms te eng. Daarom trekken onze leerlingen er geregeld op uit. Buiten de school, in de ‘echte’ wereld kunnen de kinderen de meeste ervaringen op doen.
Bij ieder nieuw thema of project zullen de leerlingen de werkelijkheid eerst gaan verkennen alvorens het werk op school begint.

Vijf en zes gaan elk jaar een week naar zee, ze trekken de bossen in of gaan op sportklassen. Drie en vier trekken er voor drie dagen op uit. 

Lichamelijke ontwikkeling

In ’t Groen Schooltje vinden we bewegen belangrijk! Reeds jaren is er een bijzondere leerkracht lichamelijke opvoeding aan onze school verbonden.

Onze turnjuf geeft iedere klas een uur turnles en daarnaast krijgen ook alle klassen een extra uur sport bovenop.
Eén keer in de week is er Sportsnack voor al wie wil vanaf het 3de leerjaar. 

We trachten het aanbod aan sport en spel zo gevarieerd mogelijk te maken, zodat de kinderen de verschillende disciplines leren kennen.
De hoofdsporten zijn atletiek, balsporten, dans en turnen. We maken ook kennis met spelen zoals Ulama, ball-bounce, kin-ball, plakbal, enz.

De kleuters van de 3de kleuterklas en de leerlingen van de lagere school gaan regelmatig zwemmen. 

Expressie en creativiteit

Omdat we creativiteit echt belangrijk vinden, verzorgen de kinderen van alle klassen een paar keer per schooljaar een ‘sluitaf’. Dan brengt elk kind iets naar voor, individueel, met de hele klas of met een groepje. Het is telkens een gezellige namiddag waarbij ook belangstelling is van de ouders. Het is niet de bedoeling een afgewerkt optreden te brengen, maar wel leren de kinderen samen werken, zich uiten en krijgen ze podiumervaring.
Jaarlijks organiseren we samen met onze ouders crea-middagen, muzische dagen of technische middagen.

     

Directeur  Brigitte Van Dael

Deze website maakt gebruik van cookies!

't Groen Schooltje maakt gebruik van cookies om je gebruikservaring te optimaliseren. Door op 'OK' te klikken OF door gebruik te blijven maken van deze website ga je akkoord met het plaatsen van deze cookies. Wil je meer weten over cookies? Klik dan op 'Meer info'.