't Groen Schooltje

... Net even anders ...

Anti-pestbeleid

Onze visie

In ’t Groen Schooltje werken we preventief rond pesten!
De kinderen leren elkaar kennen, leren elkaar aanvaarden, leren elkaars tekortkomingen en talenten accepteren én ermee omgaan.

Dit doen we aan de hand van het anti-pestproject de eerste maand van het schooljaar, zodat ook nieuwe leerlingen zich thuis voelen op onze school. Elke maand zijn er nieuwe activiteiten om de ontwikkelingen van sociale vaardigheden te bevorderen: communiceren, ruzies oplossen, enz …

Groepsvorming, verbondenheid met elkaar, verantwoordelijkheidszin en leren omgaan met vrijheid zijn belangrijke zaken waarop we willen inzetten.

Wanneer er zich toch een pestprobleem voordoet, wordt dit door de klasleerkracht ernstig genomen. Er wordt zowel geluisterd naar het slachtoffer als naar de pester. We streven in de eerste plaats naar een herstelgerichte aanpak eerder dan naar een sanctionerende aanpak.

Bij steeds terugkerend pestgedrag, worden de praatjuffen ingeschakeld die in de klas een interventie doen waarbij ze werken rond een herstelgerichte aanpak. Dit wordt dan doorheen het schooljaar opgevolgd door de praatjuffen. Als het pestgedrag zich blijft herhalen, worden de directie, de ouders en eventueel het CLB ook op de hoogte gebracht.

 

 42084573 2164754773794210 8049520675578183680 n

't Groen Schooltje zegt STOP tegen pesten!

We vinden het van groot belang dat elke leerling zich goed voelt op onze school. Daarom hanteren we een duidelijk 'pesten dat kan niet'- beleid en zeggen we eenstemmig STOP tegen pesten, cyberpesten, geweld en seksueel ongewenst gedrag.

Wanneer een leerling minder goed in zijn vel zit, kan hij voor een gesprek aankloppen bij zijn titularis of bij één van de praatjuffen. Ook leerlingen die pestgedrag opmerken, signaleren dit best via één van de aanwezige kanalen: de titularis, de pestbus, de praatjuffen of via de meldknop pesten.

Bij elke melding zullen we onmiddellijk optreden. We werken herstelgericht (No-Blame methode) en zoeken samen met alle betrokkenen naar een geschikte oplossing. Bij ernstige pesterijen plannen de praatjuffen een interventie om het pestgedrag gericht aan te pakken. Vervolgens wordt de situatie gedurende een langere periode opgevolgd en nauwlettend in de gaten gehouden om het pestgedrag effectief te doen stoppen en herhaling te voorkomen.

 theme 99
Deze website maakt gebruik van cookies!

't Groen Schooltje maakt gebruik van cookies om je gebruikservaring te optimaliseren. Door op 'OK' te klikken OF door gebruik te blijven maken van deze website ga je akkoord met het plaatsen van deze cookies. Wil je meer weten over cookies? Klik dan op 'Meer info'.